PROGRAM stypendialny „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ”
Chcemy wychować przyszłych Olimpijczyków! Właśnie tak! Program powstał, by pomóc młodym, zdolnym biegaczom w rozwoju kariery sportowej. W ramach Programu przyznawane są roczne stypendia dla zawodników w wieku 14-17 lat. Wsparcie finansowe pozwoli im się rozwijać, szkolić, kupować niezbędny sprzęt i brać udział w zgrupowaniach i zawodach. Dodatkowo organizowane są także warsztaty i konsultacje, które pozwolą im stawać się świadomymi sportowcami, mądrze zarządzającymi swoją karierą.
WARSZTATY EDUKACYJNE
Warsztaty „Wybiegaj w Przyszłość” to projekt dedykowany całej społeczności lekkoatletycznej, a w szczególności młodym sportowcom, ich rodzicom
i trenerom. To otwarte spotkania online, transmitowane na YouTube , podczas których poruszane są zagadnienia dotyczące różnych aspektów kariery sportowej. Celem jest podnoszenie świadomości w obszarach m.in. metod uczenia się, dietetyki, regeneracji, psychologii, planowania kariery, rozwoju kariery dwutorowej, budowania marki osobistej sportowca, itd. Spotkania prowadzone są przez Tomasza Smokowskiego – dziennikarza sportowego i twórcę Kanału Sportowego. W ciągu roku przewidzianych jest osiem warsztatów realizowanych od stycznia do października.
Uczestnictwo w wykładach jest darmowe, relacje odbywają się na żywo na kanale YouTube Fundacji Zdrowy Ruch oraz Fanpage Wybiegaj w Przyszłość. – są tam dostępne także po zakończeniu transmisji.
1Mila
1MILA to wyjątkowa impreza biegowa dla amatorów, popularyzująca bieganie na bieżni. W 2021 rozgrywana jest na stadionach w dwóch miastach (Warszawa, Poznań) przy oprawie godnej największych mityngów lekkoatletycznych. Każdy może się tu poczuć jak zawodowiec! Poza biegiem głównym na 1 milę (1609,34 m), rozgrywane są także Kinder Joy of moving Biegi Dzieci (100m, 400m i 800m), Sztafety 4x400m oraz Lekka Piątka (5km). Ambasadorami imprezy są wybitni lekkoatleci Joanna Jóźwik i Marcin Lewandowski oraz popularny bloger biegowy, Bartosz Olszewski.
Projekt był współfinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, wspierany przez Miasto Poznań, Miasto Stołeczne Warszawa i Gminę Bielany. Imprezę wspierają: Żabka, Decathlon Polska, Oshee, Kinder Joy of moving oraz Garmin Polska. Partnerami medialnymi są Onet, Przegląd Sportowy oraz Gazeta Krakowska.
LiGA BIEGOWA
Liga Biegowa to darmowa platforma internetowa dla biegaczy pozwalająca na ogólnopolską, wirtualną rywalizację na czterech dystansach – 5 km, 10 km, półmaratonu oraz maratonu.
Portal powstał w 2014 roku i angażuje już prawie 9 tysięcy użytkowników. Rywalizacja opiera się na wynikach z oficjalnych zawodów biegowych. Rankingi Lig promują regularne bieganie przy pomocy algorytmu przeliczającego wyniki z biegów na punkty. System bierze pod uwagę nie tylko czas zawodnika, ale również częstotliwość startów w miesiącu oraz dystans, na którym dany bieg się odbył. W rezultacie niwelowane są różnice w poziomie zaawansowania sportowego, co umożliwia wyrównaną rywalizację osobom obu płci, bez względu na wiek. Poza rankingami, portal ligabiegowa.pl pełni także funkcje informacyjne, edukacyjne i motywacyjne.
Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.