Średniozaawansowany 1500 m - plan dla średniozaawansowanych

1500 m - plan dla średniozaawansowanych

Zapewne większość biegaczy słyszała o słynnym polskim średniodystanowcu - Marcinie Lewandowskim. To on do niedawna był najlepszym 1500 - metrowcem - to do niego należy rekord kraju - 3,30,42. To wymagający dystans - po przebiegnięciu 300 metrów, pozostają jeszcze 3 okrążenia po pełnowymiarowym stadionie. Tu liczy się nie tylko trening ale także taktyka, rozłożenie sił, psychiczna wytrzymałość na ból. Jak każdy dystans można pokonać go szybko, przekraczać swoje bariery, pobijać rekordy życiowe lub też poprostu zmierzyć się z nim na miarę swoich możliwości - w obu przypadkach satysfakcja na wysokim poziomie gwarantowana. Jeśli masz już biegowe doświadczenie to jest plan dla Ciebie!
Czytaj więcej
Zaawansowany 1500 m - plan dla zaawansowanych

1500 m - plan dla zaawansowanych

Zapewne większość biegaczy słyszała o słynnym polskim średniodystanowcu - Marcinie Lewandowskim. To on do niedawna był najlepszym 1500 - metrowcem - to do niego należy rekord kraju - 3,30,42. To wymagający dystans - po przebiegnięciu 300 metrów, pozostają jeszcze 3 okrążenia po pełnowymiarowym stadionie. Tu liczy się nie tylko trening ale także taktyka, rozłożenie sił, psychiczna wytrzymałość na ból. Jak każdy dystans można pokonać go szybko, przekraczać swoje bariery, pobijać rekordy życiowe lub też poprostu zmierzyć się z nim na miarę swoich możliwości - w obu przypadkach satysfakcja na wysokim poziomie gwarantowana. Poniższy plan możesz realizować jeśli jesteś już doświadczonym biegaczem / biegaczką! Zawiera on cztery jednostki treningowe w tygodniu, wybiegania, odcinki tempowe oraz zabawę biegową. Ten 6-tygodniowy plan na pewno świetnie przygotuje Cię do zawodów.
Czytaj więcej
Początkujący 1500 m - plan dla początkujących

1500 m - plan dla początkujących

Zapewne większość biegaczy słyszała o słynnym polskim średniodystanowcu - Marcinie Lewandowskim. To on do niedawna był najlepszym 1500 - metrowcem - to do niego należy rekord kraju - 3,30,42. To wymagający dystans - po przebiegnięciu 300 metrów, pozostają jeszcze 3 okrążenia po pełnowymiarowym stadionie. Tu liczy się nie tylko trening ale także taktyka, rozłożenie sił, psychiczna wytrzymałość na ból. Jak każdy dystans można pokonać go szybko, przekraczać swoje bariery, pobijać rekordy życiowe lub też poprostu zmierzyć się z nim na miarę swoich możliwości - w obu przypadkach satysfakcja na wysokim poziomie gwarantowana. Jeśli zaczynasz swoją przygodę ten plan będzie dla Ciebie!
Czytaj więcej
Zaawansowany 800 m - plan dla zaawansowanych

800 m - plan dla zaawansowanych

Dwa okrążenia to bardzo wymagający dystans. Należy dysponować zapasem prędkości, ale także wytrzymałościową. Ostatnie 200 metrów to dla mięśni i ciała specyficzne uczucie - próbowaliście? Jeśli macie w planach start na 800 metrów - wypróbujcie nasz plan! Wskazówki: 1. Nie zapomnijcie o rozgrzewce! Przed wszystkimi jednostkami potruchtajcie 8-12 minut, zróbcie kilka odcinków DYNAMICZNYCH skipów i przebieżek. Przygotujcie organizm do szybszego biegania! 2. Nie szalejcie na wybieganiach! Tempo biegu ma umożliwiać rozmowę. Zostawcie siłę na mocniejsze jednostki i tam dajcie z siebie wszystko! 3. Podczas podbiegów skupcie się na odpowiedniej technice biegu. 4. Przed wejściem na stadion zapoznajcie się z jego regulaminem! Pierwszy i drugi tor zarezerwowany jest zwykle na szybsze bieganie – czyli dla Was! Ale rozgrzewkę zróbcie na torach zewnętrznych. Pamiętajcie – na stadionie biegamy w przeciwnym ruchu do wskazówek zegara! 5. Poświęćcie 5 – 10 minut po każdym treningu na rozciąganie. Mięśnie Wam za to podziękują. :)
Czytaj więcej