news

Masz w swoim otoczeniu miłośników biegania? Obdaruj tę osobę czymś, co sprawi mu radość, a przy tym będzie użyteczne na co dzień. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji prezentów dla biegaczy.

Prezenty dla biegacza - przykłady

Zegarek z funkcją GPS - jest jednym z niezbędnych akcesoriów dla osób aktywnych fizycznie, w tym również dla biegaczy. Poza spełnianiem podstawowej funkcji zegarka, czyli odczytu godziny, pozwala kontrolować także inne parametry – np.: czas, tętno, kroki, odległość czy ciśnienie.
Zegarki dla biegaczy wykonane są z materiałów wodoodpornych i łatwych w utrzymaniu czystości. Dodatkowo są lekkie i nie krępują ruchów podczas uprawiania sportów.
Słuchawki bezprzewodowe - pojawiły się na rynku kilka lat temu i od razu okazały się strzałem w dziesiątkę! Łączone z telefonem wyłącznie przy pomocy Bluetooth, umożliwiają swobodne słuchanie muzyki podczas biegu. Pozwalają beztrosko cieszyć się chwilą aktywności, nie tracąc przy tym czasu na długotrwałe i żmudne rozplątywanie kabelków.
Latarka czołowa (czołówka) - pozwala zwiększyć widoczność podczas biegania po zmroku lub wczesnym świtem. Jej drugą funkcją jest poprawa naszego bezpieczeństwa, poprzez lepsze oznakowanie nas na trasie dla pozostałych uczestników ruchu . Montowana jest na pasku ze specjalnego tworzywa, dzięki czemu nie zsuwa się podczas biegu.
Opaska na telefon – jest bardzo przydatnym przedmiotem, pozwalającym na umieszczenie telefonu w bezpiecznym i stabilnym miejscu. Zapinana na rzep i montowana na ramieniu – pozwala zrezygnować z trzymania telefonu w ręku podczas biegu.
Dla osób, chcących mieć przy sobie coś więcej niż telefon, polecana jest saszetka do biegania. Występuje w formie wygodnego pasa z systemem regulacji, dzięki któremu jest stabilna. Daje to komfort podczas biegu, jednocześnie pozwalając na przechowanie nawet największych telefonów, kluczy i innych rzeczy osobistych.

Softflask na wodę – gadżet stworzony w celu ułatwienia nawadniania organizmu podczas biegu. Dzięki swojej elastyczności bez problemu zmieści się w kieszeni. Posiada również gumkę zakładaną na palec, co powoduje stabilność i wygodę podczas trzymania go w ręku w trakcie biegu.
Okulary do biegania - zaopatrzone są w regulowane noski, które pozwalają im dopasować się do każdego kształtu nosa i zachować stabilność. Duże szkła prawidłowo chronią oczy podczas biegu przed wszelkiego rodzaju odpryskami, czy niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Jednocześnie wielkość szkieł zwiększa widoczność boczną, a fakt, że szkła są podwieszane, minimalizuje osadzanie się na nich pary wodnej. Posiadają zauszniki, dzięki którym okulary nie zsuwają się w trakcie aktywności fizycznej.
Odzież - prawidłowa odzież podczas biegu jest podstawą naszego komfortu. Najistotniejszym elementem garderoby biegacza są buty. Ważne, by były odpowiednio dobrane do nawierzchni, po której najczęściej biegamy. Zalecane jest również zaopatrzenie się w obuwie biegowe o rozmiar większe, niż nosimy na co dzień, ponieważ podczas biegu stopa przesuwa się do przodu.O ile latem wybór odzieży biegowej nie jest dużym wyzwaniem, tak zimą powinniśmy zakupić do tego celu odzież termoaktywną. Powinna ona posiadać elementy odblaskowe (w celu zwiększenia naszego bezpieczeństwa) oraz koniecznie musi być obcisła, gdyż luźne elementy garderoby termoaktywnej nie zmniejszają oporu powietrza podczas biegu tak, jak powinny.Na szczęście obecnie na rynku dostępnych jest wiele możliwości wyboru prawidłowej odzieży do biegania – od bielizny, przez leginsy, koszulki, aż po kurtki, kominy i czapki. Każdy z łatwością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.
Plecak do biegania - występuje w formie kamizelki, zaopatrzonej w wiele przegródek. Umożliwia zabranie ze sobą niezbędnych podczas biegu akcesoriów oraz rzeczy osobistych. Dzięki materiałowi, z którego jest wykonany, z łatwością dopasowuje się kształtem do pleców. Posiada paski zabezpieczające – najczęściej dwa po bokach i dwa z przodu. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie jego stabilności podczas aktywności fizycznej.

Photo by Kira auf der Heide on Unsplash